Informacja dla mieszkańców zainteresowanych podłączeniem do sieci gazowej

Budowy Telekomunikacji i Gazu Sp. z o. o. rozpoczęła realizację budowy sieci gazowej średniego ciśnienia wraz z linią światłowodową zlokalizowanej na terenie dwóch województw wielkopolskiego oraz łódzkiego. Przedmiotowa sieć gazowa przebiegać będzie w województwie łódzkim zlokalizowana będzie w miejscowościach: Łęczyca (ulica Belwederska wzdłuż kolejki wąskotorowej oraz od ulicy Kazimierza Wielkiego), Topola Królewska, Krężelewice, Daszyna, Mazew, Grabów, Opiesin, Kolonia Sobótka, Radzyń, natomiast w województwie wielkopolskim między innymi przez miasto Kłodawa, Przedecz, Straszków, Straszkówek,  Rycerzew, Gminę Olszówka oraz Dąbie. Projektowany rurociąg zamyka się dwustronnym zasileniem, z jednej strony Łęczyca, z drugiej natomiast okolice Uniejowa.

Firma posiada uprawomocnione uzgodnienia i pozwolenia z wszelkimi niezbędnymi jednostkami administracyjnymi i osobami fizycznymi. Projekty techniczne wykonane zostały zgodnie z wytycznymi Polskich Sieci Gazowych.

Długość zaprojektowanej sieci gazowej wynosi ok. 250 km. Gazyfikuje tereny rolnicze wysokiej klasy oraz kilka miast w tym Kłodawę, dając tym samym szansę Kopalni Soli w Kłodawie na produkcję ciepła i prądu w układzie kogeneracyjnym.

Gazociąg dostarczać będzie paliwo do zaprojektowanych stref ekonomicznych w Grabowie, Kłodawie, Przedczu, Chodowie i Dąbiu.

Budowana sieć gazowa średniego ciśnienia a wraz z tym zmiana sposobu ogrzewania znacznie ograniczy emisję dwutlenku węgla.

Spółka Budowy Telekomunikacji i Gazu Sp. z o.o. przewiduje zakończenie budowy sieci objętych w/w projektami w terminie 3 lat.

Osoby i firmy zainteresowane  podłączeniem  do sieci  gazowej w latach  2021-2023 mogą składać na  poniższy dres email : biuro.btig@gmail.com,  kwestionariusz  który pozwoli  skontaktować się z pracownikowi   firmy Budowy Telekomunikacji i Gazu  Sp. z o.o.  celem omówienia  procedury przyłączenia – kwestionariusz w załączeniu.


  • 25 stycznia 2021
Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje na maila:

Wydarzenia

Urząd Gminy w Grabowie

ul. 1 Maja 21, 99-150 Grabów

Telefon: (63) 2734121
Faks: (63) 2191052
E-mail: grabow@grabow.com.pl

Godziny pracy Urządu Gminy

Poniedziałek 7:30 - 17:00
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 14:00