Aktualności

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Piątku

W dniu 26 września 2015 r. na stadionie LKS Malina w Piątku o godz. 10.00 odbedą sie Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Strazy Pożarnych

Więcej


  • 23 września 2015

Gala BZ WBK Tu Mieszkam tu zmieniam

W środę, 16 września br. w Warszawie podczas gali konkursu "Tu mieszkam tu zmieniam" sekreatrz gminy Jarosław Głowacki odebrał umowę na odbiór grantu 4 000 zł. 

Gmina Grabów wzięła udział w II edycji konkursu BZ WBK "Tu mieszkam tu zmieniam". Projekt pt. "Po sąsiedzku pod dębem - integracja mieszkańców pod dębem" został napisany we wspólpracy ze Szkołą Podstawową im. M. Konopnickiej w Starej Sobótce i Mieszkańcami sołectwa Wygorzele. 

Prace porządkowe związane z projektem ruszą w pierwszym tygodniu października. 

Więcej


  • 21 września 2015

XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Do 25 września 2015 r. trwają zapisy do nowej XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Jest to ogólnopolski i największy w Europie Turniej piłki nożnej dla dziewcząt i chłopców do lat 8, 10 oraz 12.

Nagrodą główną jest wyjazd na mecz Reprezentacji Polski. Mecze finałowe XVI edycji zostaną rozegrane w maju 2016 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Więcej


  • 14 września 2015

Akcja informacyjna "Lataj z głową"

Dbając o podnoszenie bezpieczeństwa w naszym kraju prowadzona jest kampania informacyjna Urzędu Lotnictwa Cywilnego nt. zasad bezpiecznego latania bezzałogowymi statkami powietrznymi, pod hasłem "Lataj z głową".

Więcej


  • 11 września 2015

Komunikat Łódzkiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

Łódzki Wojewódzki Lekarz Weterynarii za pośrednictwem Urzędu Gminy Grabów informuje o jesiennej akcji szczepienia lisów wolnożjących przeciwko wściekliznie na terenie województwa łódzkiego w roku 2015. Akcja szczepienia na terenie województwa łódzkiego zostanie przeprowadzona w okresie pomiędzy 22-27 września 2015 r.

Więcej


  • 11 września 2015

Konkurs o nagrodę Funduszu "Ekologiczny magister i doktor".

WFOŚiGW w Łodzi zaprasza do udziału w II edycji Konkursu o nagrodę Funduszu "Ekologiczny magister i doktor". Celem Konkursu jest wyłonienie najlepszych, pod względem naukowym i praktycznym, prac magisterskich i rozpraw doktorskich z dziedziny ochrony środowiska oraz nagrodzenie ich autorów.

Więcej


  • 11 września 2015

Święto Plonów w krainie mleka

W niedzielę, 6 września w gminie Grabów odbyło się Święto Plonów w krainie mleka. Impreza ta była połączeniem tradycyjnych Dożynek z obchodzonym w gminie Świętem Mleka. 

Uroczystości rozpoczęła Msza Św. w kościele, którą odprawił ksiądz proboszcz Jacek Marciniak. Msza Św. została zakończona procesją wokół kościoła. Po godzinie 13 korowód dożynkowy na czele z Gminną Orkiestrą udał się na stadion LKS Grabów. Wieńce dożynkowe przygotowali Mieszkańcy 15 sołectw. Przybyłych gości powitali wójt gminy Grabów Tomasz Pietrzak oraz Przewodniczący Rady Gminy Michał Sobiński. Władze gminy przedstawiły pokrótce  starostów dożynek Justynę Szewczyk oraz Włodzimierza Jesionowskiego. Starostowie przekazali władzom chleb oraz miód, którymi zostali poczęstowani zebrani goście. 

Więcej


  • 8 września 2015

Wyjazd na wystawę rolniczą Bednary Agro Show 2015

Wójt gminy Grabów Tomasz Pietrzak zaprasza do wspólnego wyjazdu do Bednar w niedzielę, 20 września. Wyjazd z Grabowa, z parkingu przy Urzędzie Gminy. Godzina wyjazdu zostanie podana niebawem. Koszt wyjazdu to 30 zł. 

W dniach 18-21 września 2015r odbywają się targi rolnicze  Bednary AGRO SHOW 2015. Jest to już XVII Międzynarodowa Wystawa Rolnicza. Bednary Agro Show to największa rolnicza wystawa plenerowa w Europie. Swoją ofertę prezentują również producenci nawozów, środków ochrony roślin, nasion, firmy z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem, dzięki czemu rolnicy przybywający na AGRO SHOW mogą zapoznać się z kompletną ofertą środków produkcji i usług dla rolnictwa.

Zapisy i informacje o wyjeżdzie w Urzędzie Gminy Grabów oraz telefonicznie 632734121. 

Więcej


  • 8 września 2015

VII Turniej Rycerski w Besiekierach – Fotoreportaż

VII Turniej Rycerski w Besiekierach

Więcej


  • 1 września 2015

Grant 4 000 zł. dla gminy Grabów w konkursie BZ WBK "Tu mieszkam tu zmieniam"

"Po sąsiedzku pod dębem - integracja mieszkańców sołectw pod dębem" to tytuł projektu, który został złożony w ramch II edycji konkursu BZ WBK "Tu mieszkam tu zmieniam". Projekt został pozytywnie oceniony i otrzymał wspracie finansowe w wysokości 4 000 zł. 

Od dzisiaj do 6 września można oddawać głos w internetowym głosowaniu o dodatkowe wsparcie finansowe dla tej inicjatywy. Swój adres mailowy należy wpisać przy właściwym wniosku na stronie banku. W mailu zwrotnym będzie podany link aktywacyjny, po którego kliknięciu głos staje się ważny.  

Więcej


  • 31 sierpnia 2015

Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje na maila:

Wydarzenia

Urząd Gminy w Grabowie

ul. 1 Maja 21, 99-150 Grabów

Telefon: (63) 2734121
Faks: (63) 2191052
E-mail: grabow@grabow.com.pl

Godziny pracy Urządu Gminy

Poniedziałek 7:30 - 17:00
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 14:00